niedziela, 17 maja 2015

Jak przeżyć zdradę.

Kochani moi, długo mnie tutaj nie było ale jak to ja zawsze do Was wracam. Już tłumaczę moją nieobecność. Kilka miesięcy temu mój mąż spakował swoje rzeczy i pod moją nieobecność wyprowadził się. Na domiar złego dowiedziałam się, że mnie zdradzał. Jak większość zakochanych kobiet bardzo to przeżyłam i nie umiałam normalnie funkcjonować. Także postanowiłam wrócić postem w którym powiem wszystkim innym jak moim zdaniem radzić sobie po rozstaniu czy zdradzie.1. Odreaguj.
Każda robi o w inny sposób. Zajada słodycze, płacze, ogląda komedie romantyczne czy horrory. I mimo, że inni mówią aby tego nie robić to jednak jest to potrzebne, lecz nie można tak żyć i robić tego bez końca. Tak więc...

2. Zmotywuj się i wróć do normalnego życia.
O ile można to nazwać normalnością, to każda z nas powinna jednak zając się obowiązkami, szkoła, pracą i żyć dalej. Wiadomo nie jest to łatwe ale musimy spiąć tyłki i żyć dalej.

3. Przeanalizuj swój związek czy był tego wart.
Teraz gdy minęło już trochę czasu i uspokoiłaś swoje emocje, na chłodno przemyśl czy on jest wart Twoich łez. Większość z Was pewnie wtedy zauważy że nie. Nie ma co rozpaczać nad kimś kto np. był nam kulą u nogi. Zapytaj również znajomych czy nie widzieli jego wad. Dla mnie było to cenne, jeśli wszyscy znajomi stwierdzili, że lepiej mi bez niego.

4. Zrób coś dla siebie. Daj sobie szczęście.
Najlepszy czas na zadbanie o siebie i swoje potrzeby. Jedź do Spa, kosmetyczki, na zakupy, na wycieczkę czy spotykaj się z przyjaciółkami. Dla byłego największą karą będzie patrzenie jak Ty jesteś szczęśliwa i piękniejesz z dnia n dzień. Więc czas wyjść z łóżka, zamienić dres na seksowną sukienkę i szpili, a łzy na piękny makijaż.

5.Wyrzuć jego rzeczy.
Tak wiem, że to ciężkie. Wspomnienia itd. ale nie ma litości. Pozbądź sie wszystkich jego rzeczy. Oddaj mu, wyrzuć, zniszcz. Wedle uznania. Chyba nie chcesz za każdym wejściem do pokoju patrzeć na jego zdjęcie i myśleć o nim. Zdecydowanie lepsze będzie zdjęcie które wywołuje uśmiech na Twojej twarzy.

6. Nie wybaczaj i nie pozwól wrócić.
Jest takie stare powiedzenie, kto zdradził raz będzie robić to stale. Nie pozwól sobie na powrót do tego samego. Nie chcesz chyba całe życie cierpieć. Zasługujesz na wszystko co najlepsze, nie pozwól sobą manipulować. To, że przyniesie kwiaty i będzie błagał na kolanach nie może zmiękczyć Twojego serca. Bądź stanowcza, pokaż mu drzwi i nigdy nie pozwól na powrót.

7. Zrób to na co nie miałaś czasu.
Większość z nas porzuca swoje pasje, czy swój wolny czas poświęca ukochanemu. Teraz ten czas przeznacz dla siebie, na swoje pasje, na coś co lubisz, bądź spróbuj czegoś nowego. Masz teraz więcej czasu dla przyjaciółek więc korzystaj z tego :)

7. Myśl pozytywnie.
Wszystko przecież się ułoży. Nie ten to inny. Pomyśl, że dostałaś od losu najpiękniejszy prezent - wolność. Być może to Twoja szansa na spotkanie księcia z bajki, czy choćby spełnianie marzeń. Pamiętaj, że pozytywna energia i uśmiech przyciągają ludzi. Tak więc uśmiechaj się a nowy facet znajdzie się szybciej niż myślisz :)

8. Nie szukaj nowego faceta na siłę.
Największy grzech! Nie wolno Ci tego robić. Nie chcesz przecież kolejnego frajera. Daj sobie czas, zalecz rany, poświęć czas sobie. Facet sam się znajdzie. I też nie wiąż się z pierwszym którego napotkasz. Jesteś teraz wolna, daj sobie czas, przemyśl wszystko i wybierz najlepszego. Nie zadowalaj się byle czym. Pamiętaj jesteś wyjątkowa i też takiego mężczyzny chcesz.


7 komentarzy:

 1. bardzo dobry post

  http://zyciowa-salatka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę dobre rady :) Trzymaj się!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobre porady :) Trzymaj się :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Dasz radę! My kobiety jesteśmy silne!! :D Trzymaj się. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nie wyobrażam sobie jak by było gdyby mój mąż odszedł do innej, obwiniała bym na pewno siebie o to ale wierze że tak nigdy się nie stanie, fajne rady :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak właśnie powinno być po każdym rozstaniu, nie wolno winić siebie, trzeba iść na przód.

  OdpowiedzUsuń
 7. Też przeżyłam zdradę. I zrobiłam najgorszą rzecz, jaką mogłam. Dałam drugą szansę. Teraz doświadczyłam drugiej zdrady, od tej samej osoby.

  hairoutine.com

  OdpowiedzUsuń