wtorek, 17 listopada 2015

John Everson - "Demoniczne przymierze"


Autor: John Everson

Tytuł: "Demoniczne przymierze"

Rok wydania: 2007

Wydawnictwo: Red Horse

Objętość: 384 strony 

Cena: ok 31,95 zł

Gatunek literacki:  horror erotyczny

Dostępność:  empik, matras, selkar, księgarnie stacjonarne

Która część serii/ ilość części w całej serii: 1/2

Opis producenta/ wydawnictwa: Powieść uhonorowana nagrodą Brama Stokera przyznawaną najlepszym pisarzom grozy.
Ta książka pełna erotyzmu i tajemnicy pokazuje, jak wiele otwartych drzwi ma ludzka psychika. A demony nie zwykły pukać...
Terrel Heights jest małym miasteczkiem, w którym z pozoru nic się nie może zdarzyć. A Joe Kieran - dziennikarzem, który szuka nowego, spokojniejszego życia. Jednak reporterskie śledztwo w sprawie tajemniczych samobójstw wiedzie go na skraj urwiska, do ciemnych jaskiń i w ramiona kobiet. Bo właśnie seks i pragnienie rozkoszy okazują się największą siłą i orężem demona z Terrel Heights.

Moja opinia: Zarówno książka jak i autor, są nieznane. Nawet osoby, które pasjonują horrory nie znają Everson'a. Wielka szkoda, gdyż moim zdaniem nie ustępuję on Stephen'owi King'owi, tak już pospolitemu wśród czytelników. Wszystkich fanów horrorów zachęcam do sięgnięcia po Everson'a - warto. Lecz książka nie jest zwykłym horrorem, a jedną z gałęzi gatunku. Jest czymś co można nazwać horrorem erotycznym. Jak sama nazwa gatunku wskazuje, w książce znajdziemy elementy grozy, horroru, sceny brutalne i krwawe, a także wiele scen przepełnionych erotyzmem, pożądaniem czy sceny wulgarne. Zapewne jest książka dla ludzi o mocnych nerwach i odporności na pewien rodzaj nieprzyzwoitości. Nie jest to powieść dla grzecznych dziewczynek, ani chłopców.

Powieść zaczyna się jak dobry kryminał. Mam reportera, który trafia na niesamowitą zagadkę tajemniczych samobójstw. W sumie nic nadzwyczajnego. Jednak, gdy nasz głównych bohater zaczyna odkrywać tajemnicę samobójstw, poznaje również tajemnicę góry Terrela. Książka rozpoczynająca się jak kryminał, okazuje się być horrorem i to niebanalnym. Z każdą kolejną stroną coraz trudniej nam oderwać się od książki. Jest to książka o bardzo oryginalnej fabule, nieprzewidywalnych zwrotach akcji, pisana bardzo przyjemnym w odbiorze stylem. Potwierdzeniem jej wyjątkowości jest choćby zdobyta nagroda Bram'a Strocker'a. 

Książka jest jedną z moich ulubionych i polecam ja wszystkim znajomym. Czytałam ją już kilka razy i nadal jestem nią zachwycona. Nie znalazłam książki, która zrobiła na mnie takie wrażenie jak "Demoniczne przymierze". Dalsze losy naszego reportera można śledzić w kolejnej części pt. "Ofiara", która jest równie przełomowa. 

Jeśli ktoś poszukuje niebanalnych książek, które zaskakują swoją fabuła i przekraczają pewne granice to jak najbardziej polecam. 


Ocena:6/6

1 komentarz:

  1. Nigdy nie czytałam tej książki ani nie znam autora. Stephena Kinga bardzo lubię :)

    OdpowiedzUsuń