piątek, 1 lipca 2016

"Jak jeść. Przewodnik konsumenta" - Michael Pollan - recenzjaAutor: Michael Pollan

Tytuł: "Jak jeść. Przewodnik konsumenta"

Rok wydania: 2010 r.

Wydawnictwo: Poradnia K

Objętość:  160 stron

Cena: 22,43 zł

Gatunek literacki:  poradnik zdrowego żywienia

Dostępność: Poradnia K ,empik, matras,

Opis wydawnictwa: Tłumaczenie bestsellerowej książki niezwykle popularnego amerykańskiego dziennikarza i profesora, który od 25 lat pisze o tym jaki udział w tym, co jemy ma natura, a jaki nowoczesna technologia i produkcja żywności.
 To zbiór zabawnych i praktycznych porad, popartych badaniami naukowymi, ale przede wszystkim wynikających ze zdrowego rozsądku. Pollan zaleca, żeby kupując jedzenie myśleć zawsze „czy mógłbym ten produkt znaleźć w spiżarce mojej babci?”
Dla kogo: dla każdego kto dba o dietę, chce być świadomym pułapek, na które jest narażony, kiedy robi zakupy w sklepikach osiedlowych czy supermarketach, chce jeść zdrowo, czyta etykiety i chce wiedzieć co znaczy to, co na nich jest napisane.

Moja opinia: Jak najlepiej można opisać tę książkę? Kilkadziesiąt prostych reguł, aby jeść lepiej. Autor w swojej książce zawarł 64 zasady co jeść i jak jeść. Książka napisana, jest bardzo przystępnym językiem dla każdego czytelnika, nawet dla dzieci. Warto się w nią zaopatrzyć i postępować wedle tych zasad, a najlepiej uczyć ich już naszych milusińskich. Zasady są krótkie, szczegółowo objaśnione, bez zbędnych naukowych dywagacji. Zasady są stosunkowo proste i oczywiste, ale jak wiadomo, to co najprostsze bywa najtrudniejsze. Graficzny układ jest bardzo przyjemny dla oka, a małe grafiki zainteresują dzieci ( wiem, bo pewien maluch nie dawał mi czytać). Pollan porusza ważną kwestię, która bardzo często jest pomijana w poradnikach zdrowego żywienia, a mianowicie to w jaki sposób jemy. Powinniśmy robić to powoli, przy stole z dala od elektroniki i najlepiej wśród ludzi. Każdy powinien zapoznać się z tymi zasadami, aby żyć zdrowiej nawet bez diety. Chciałabym Wam przytoczyć kilka moich ulubionych zasad:

20. Coś co podano przez okno samochodu nie jest jedzeniem.
26. Wypijaj wodę w której gotował się szpinak.
47. Jedz wtedy, gdy czujesz głód, a nie wtedy, gdy się nudzisz.

Ocena:6/6Egzemplarz recenzencki otrzymałam i bardzo dziękuję: 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz