czwartek, 16 marca 2017

"Psychologia" - Saundra K. Ciccarelli, J.Noland White - recenzja
Autor: Sandra K. Ciccarelli
Tytuł:  "Psychologia"
Rok wydania: 2015 r.
Wydawnictwo: REBIS
Objętość:  776 stron
Cena: 95,20 zł
Gatunek literacki: psychologia, podręcznik
Dostępność: Rebis, empik, matras,, księgarnie stacjonarne


Moja opinia: Ogromna książka zawierająca wszystkie możliwe do ujęcia aspekty psychologii. Poruszonych zostaje wiele kwestii, takich jak: uczenie się, neurologia, zmysły a psychologia, różne ujęcia i teorię psychologiczne. Jednakże, niektóre są ujęte zbyt płytko. No ale mając taki ogrom materiału, nie można wszystkiego opisać bardzo szczegółowo. 
Książka jest kierowana do studentów psychologii. Uważam jednak, że nadaje się dla każdej osoby, która chce zgłębić temat psychologii. Stanowi swoistego rodzaju kompendium wiedzy dotyczącej psychologii. Dla osób, które posiadają już jakąś wiedzę psychologiczną, może być nieprzydatna. 
Co mi się nie podoba, to kapsułki z pytaniami studentów, zdania pod koniec rozdziału, kapsułki zapamiętaj. Przypomina mi to formą podręcznik dla podstawówki czy gimnazjum. Przez co czułam, jakby autorzy traktowali swoich czytelników, jak dzieci, które nic nie wiedzą. Plusem książki, jest zbiór wszystkich najważniejszych pojęć, osób zajmujących się psychologią, metod oraz dziedzin. Wszystko rozpisane jest w sposób logiczny i uporządkowany.Jeśli, kogoś zainteresuje dana dziedzina będzie mógł sięgnąć po literaturę bardziej szczegółową. pomocą w poszukiwaniu jej będzie obszerna bibliografia, zamieszczona na końcu książki.Ocena:6/6

Za egzemplarz recenzenci dziękuję :


1 komentarz: