czwartek, 6 kwietnia 2017

"Czuły drań" - Johanna Lindsey - recenzjaInformacje podstawowe

Autor: Johanna Lindsey
Tytuł:  "Czuły drań"
Rok wydania: 2012 r.
Wydawnictwo: Świat książki
Objętość:  352 stron
Cena: 27,90 zł
Gatunek literacki: romans historyczny
Dostępność: Świat książki, empik, matras, księgarnie stacjonarne

Moja opinia

   Piękna Georgina Anderson, wbrew woli swoich braci wyrusza w podróż, aby odnaleźć swojego ukochanego. Po przybyciu do znienawidzonej Anglii, Georgina nie może znaleźć swojego ukochanego. Na skutek pomyłki poznaje Jamesa Malory. Gdy okazuje się, że ukochany Georginy ma żonę i dziecko, a o jej istnieniu zapomniał, zraniona i upokorzona postanawia czym prędzej wracać do Ameryki. Jednak żaden ze statków w najbliższym czasie nie wypływa w stronę Stanów. Niecierpliwa Georgie postanawia płynąć na Jamajkę, gdzie obecnie znajdował się jej brat. Jednak postanawia przebrać się za chłopca i wraz ze swoim towarzyszem, mają pracować na statku. Georgina przebrana za chłopca, otrzymała pracę jako chłopiec kajutowy. Wszystko byłoby dobrze, lecz kapitanem statku okazuje się być James Malory. Przebranie Georginy i farsa, którą oboje odgrywają nastręczy im nie lada kłopotów i zmartwień. 

 Książka opowiada o losach Georginy i Jamesa. Oboje uparci, dumni i niecierpliwi. Ich ciągłe przekomarzania się i złośliwości, dodają książce uroku. Akcja książki osadzona jest w XVIII wiecznej Anglii i Ameryce. Głównym wątkiem jest uczucie między Georginą i Jamesem. Niewiele mamy styczności z kulturą i obyczajami ówczesnych ludzi. Większość akcji dzieje się na statku, podczas podróży, raz w jedną raz w drugą stronę. Książka pisana jest bardzo lekkim, przyjemnym stylem dla odbiorcy. 

   Nie jest to moje pierwsze spotkanie z książkami Johanny Lindsey. Jest ona moją ulubioną autorką romansów historycznych. To czego w tej książce mi brakowało, to charakterystyczny dla autorki opis obyczajów, zwyczajów, czy mody, panujących w XVIII wiecznej Anglii. Cała uwaga skupiła się na bohaterach, ich myślach i uczuciach. Okładka, jak zwykle nie oddaje tego jak powinny wyglądać postacie. Książkę czytało się przyjemnie, ale jeśli chcecie zacząć czytać coś tej autorki to polecam wybrać "Porwaną narzeczoną" albo " Diabła, który ją uwiódł". 

Ocena:4/6

2 komentarze:

  1. Jak ja dawno nie czytałam romansu historycznego.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam Ci tę autorkę. Jej książki są cudowne. Najlepiej zacząć od tych wyżej wymienionych.

      Usuń