poniedziałek, 8 października 2018

"Lore. Potworne istoty" - Aaron Mahnke - recenzja

Informacje podstawowe


Autor: Aaron Mahnke
Tytuł: "Lore. Potworne istoty"
Rok wydania: 2018 r.
Wydawnictwo: Wydawnictwo ZYSK i S-ka
Objętość: 376 stron
Cena: 29 zł
Gatunek literacki: literatura grozy
Dostępność:  sklep.zysk.com.pl; empik, księgarnie stacjonarne,


Moja opinia


       Wampiry, potwory i inne zmory, skąd się wzięły? Jak sobie z nimi radzono? Na te pytania odpowiada nam Aaron Mahnke. W swojej książce "Lore. Potworne istoty" pokazuje skąd wzięły się potwory, wampiry, jak ludzie w zamierzchłej przeszłości tłumaczyli sobie ich pochodzenie, jak radzili sobie z grasującymi zmorami. Spora część książki poświęcona jest wampirom, które są jednymi z najpopularniejszych potworów, które zagościły w popkulturze na długo. Autor zabiera nas w podróż do średniowiecznych wsi i miast, gdzie poznajemy sposoby radzenia sobie z potworami. Czy kołek pomagał w przypadku wampirów i skąd w ogóle wzięła się ta legenda. Czy wampiry świecą, jak Edward ze "Zmierzchu"? Kto może zostać wampirem. Po przeczytaniu "Lore" będziecie w stanie odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące wampirów, wilkołaków i innych popularnych potworów.

Książka tworzy swoistego rodzaju bestiariusz wybranych potworów. Do każdego z wybranych gagatków autor odnalazł przykłady z historii i dokonał wnikliwej ich analizy. Przykłady te najlepiej odzwierciedlają cały proces od narodzin potwora, przez dziesiątkowanie wsi, po sposoby radzenia sobie z marami. Autor daje nam osobliwy przewodnik i kompendium wiedzy na temat wybranych monstrów. 
Świetna książka dla miłośników potworów, opowieści z dreszczykiem i tych, którzy chcą zadać kłam wizerunkowi Edwarda ze Zmierzchu.


Zbliża się Hallowen. Jeśli nie macie planów na ten wieczór, to polecam spędzić go z "Lore".

Plusy/ minusy:


+ dobrze przygotowane
ciekawie przedstawione pochodzenie potworów

Ocena:7/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz