czwartek, 10 stycznia 2019

"Poradnik dla blogerów, vlogerów, gamerów i instagramowiczów." - recenzja

Informacje podstawowe

Autor: praca zbiorowa, Katarzyna Grzybczyk
Tytuł: "Poradnik dla blogerów, vlogerów, gamerów i instagramowiczów. 
Czego nie wolno robić w internecie"
Rok wydania: 2018 r.
Wydawnictwo: Difin
Objętość:  210 stron
Cena:  35,10 zł
Gatunek literacki: poradnik, poradnik dla blogerów
Dostępność: Difin, empik, matras, księgarnie stacjonarne,

Moja opinia

     To nie jest kolejny poradnik, jakich wiele na rynku wydawniczym, który powie Ci co masz robić aby Twój profil był rekordy popularności. Ten poradnik to odpowiedź na nurtujące pytanie, które w pewnym momencie twórczości internetowej każdy sobie zadaje. Kiedy mogę mówić o prawie autorskim? Czy mogę to skopiować? Czy ktoś ukradł moje dzieło? Czy mogę skorzystać z tej piosenki w swoim filmiku?
   Poradnik zawiera wiele cennych informacji z zakresu prawa autorskiego, poruszania się w społeczności internetowej oraz naszego bezpieczeństwa. Uważam, że każdy twórca internetowy, niezależnie od dziedziny którą się zajmuje, powinien zapoznać się z jej treścią. Nie trzeba obawiać się trudnego prawniczego żargonu i niezrozumienia czy za dzieło można uznać outfit, recenzje, czy makijaż. Autorzy w swoich artykułach poruszają wszelkie podstawowe informacje w sposób jak najbardziej przystępny, opatrując je odpowiednimi przykładami, pamiętając o każdym twórcy internetowym. Nie ważne czy kręcisz filmy na YouTube, robisz zdjęcia na Instagram, czy piszesz posty na bloga na pewno znajdziesz odpowiedź na pytanie o to kiedy możesz dochodzić swoich praw. Dostajemy również, podane jak na tacy, sposoby zabezpieczenia się przed kradzieżą naszej pracy czy też możliwość dochodzenia naszych praw sądownie. 
     Książka napisana jest przystępnym dla każdego. Trudne pojęcia są wyjaśnione i umówione, a także opatrzone przykładami, co umożliwia każdemu zrozumienie nawet bardzo trudnych zagadnień.


Ocena:7/10


Za egzemplarz i możliwość przeczytania dziękuję:


3 komentarze: