niedziela, 24 stycznia 2016

"Trumna" - Arno Strobel- recenzja

Autor: Arno Strobel

Tytuł: "Trumna"

Rok wydania: 2015 r.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Objętość: 432 strony 

Cena: 36 zł

Gatunek literacki:  kryminał, thriller

Dostępność: Prószyński i S-ka , empik, matras, selkar, księgarnie stacjonarne

Opis wydawnictwa: Eva obudziła się w kompletnych ciemnościach. Jej ospała świadomość błądziła po omacku, próbując odzyskać orientację. Eva nie umiała skojarzyć znaczenia tej czerni. Przez moment pomyślała sobie nawet, że być może wcale jeszcze nie otworzyła oczu i kilka razy zamrugała powiekami, ale czarna ściana pozostała nieprzenikniona.
Eva Rossbach, trzydziestosiedmioletnia właścicielka dobrze prosperującego przedsiębiorstwa, pewnej nocy budzi się w trumnie. Ogarnięta paniką bezskutecznie próbuje się z niej wydostać. Kiedy dochodzi do siebie, leży we własnym łóżku, ale całe ciało ma obolałe, a na rękach i nogach widoczne są sińce i zadrapania. Czyżby to był tylko sen? Ale koszmar powraca... Tymczasem policja z Kolonii znajduje zwłoki pogrzebanej żywcem kobiety. To przyrodnia siostra Evy. Potem znów ginie kobieta, a sprawca przysyła policji dziwaczne wiadomości ze wskazówkami, jak odnaleźć porwaną. Jednak gdy policja znajduje jej grób, na ratunek jest już za późno. Z początku Eva ukrywa przed śledczymi swoje nocne koszmary, żeby nie wyjść na wariatkę. Ale gdy we własnym domu zaczyna znajdować tajemnicze wiadomości, dochodzi do wniosku, że to nie jest sen, że ktoś chce ją wpędzić w szaleństwo, a może nawet zabić. Komisarze Bernd Menkhoff i Jutta Reithöfer natrafiają na ślad niesamowitej historii rodzinnej…


Moja opinia: 
Niewiele jest książek, które od pierwszej strony trzymają czytelnika w napięciu, które nie ustaje aż do samego końca. Pełna napięcia akcja, wszechogarniający lęk, groza towarzyszą nam przez całą opowieść. Książkę czyta się jednym z ciarkami na plecach. Idealna na długie jesienne bądź zimowe wieczory. Oczywiście dla ludzi o mocnych nerwach. Przerażająca historia wzbogacona szczegółowymi opisami, które rysują nam w głowie dokładny obraz opisywanych wydarzeń. Coś wspaniałego dla miłośników mocnych wrażeń. Trzeba tylko uważać, żeby nie mieć nocnych koszmarów :p Można się nieźle przestraszyć.

Wspaniała nieszablonowa historia mordercy, który bestialsko zamyka kobiety w trumnie, gdzie dokonują żywota. Gdyby tego było mało, kobieta odnaleziona przez policję ma zaklejone usta i oczy oraz związane ręce co uniemożliwi jej wydostanie się (tak jakby to było w ogóle możliwe). Ukazane zostają tutaj również mechanizmy psychologiczne targające osobą, w tym przypadku jedną z głównych bohaterek, która boi się o własne życie i nie wie czy to tylko wymysły czy prawda.Komisarz Bernd Menkhoff próbując rozwikłać zagadkę, powoli odkrywa mroczne tajemnice rodziny Rossbachów. 

"Trumna" stała się jedną z moich ulubionych książek, którą na pewno będę wszystkim bardzo gorąco polecała. Po książki tego autora mogę sięgać oraz polecać je innym bez zastanowienia. Na pewno to nie jest moje ostatnie spotkanie z Arno Strobel'em:)
Gorąco polecam !!!
Ocena:6/6Egzemplarz recenzencki otrzymałam i bardzo dziękuję: Brak komentarzy:

Prześlij komentarz