czwartek, 3 marca 2016

"Geniusze fantastyki - antologia" - recenzjaAutorzy: Zaprzyjaźnieni z Genius Creations

Tytuł: "Geniusze fantastyki - antologia"

Rok wydania: 2016 r.

Wydawnictwo: Genius Creations

Objętość:  około 1600 stron

Cena: DARMOWY E-BOOK 

Gatunek literacki:  fantastyka, science fiction

Dostępność: Genius Creations

Opis wydawnictwa: „Geniusze fantastyki” zabiorą cię na wyprawę do fantastycznych światów, gdzie rządzi magia, nauka lub wiara; gdzie niemożliwe walczy o prymat z możliwym, a wyobraźnia jest najpotężniejszą siłą we wszechświecie.Nie ma znaczenia, czy po zamknięciu oczu podróżujesz po fantastycznych krainach, przedzierasz się przez postapokaliptyczne pustkowia, badasz nawiedzone miejsca czy mkniesz przez kosmiczną otchłań – z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie!
W twoje ręce oddajemy obszerny zbiór opowiadań autorów związanych lub zaprzyjaźnionych z wydawnictwem Genius Creations. Ta ponad 1000-stronicowa antologia to ich prezent dla ciebie i dla nas z okazji drugiego roku działalności wydawnictwa.
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy do świata „Geniuszy fantastyki”!


Moja opinia: Projekt "Geniusze fantastyki" moim zdaniem jest przełomowy. Jeszcze nigdy, żadne wydawnictwo nie podjęło się stworzenia zbioru opowiadań, napisanego przez fantastów wydawnictwa. A jeszcze książka jest darmowa dla wszystkich czytelników. Wspaniała inicjatywa. Gratuluję pomysłu i realizacji wydawnictwu Genius Creations:) Wydawnictwo pokazuje w ten sposób, że jest dla autorów jak i dla czytelników, gdyż ofiarowuje nam tak wspaniały prezent.

Antologia złożona jest z 65 opowiadań autorów współpracujących z wydawnictwem. Dzięki antologii miałam możliwość poznania kilku dla mnie nowych pisarzy fantasy. Niektórzy wzbudzili moją ciekawość i zainteresowanie. Część opowiadań, jest powtórzona ze starszych publikacji, lecz spora cześć jest zupełnie nowa.Opowiadania są równe, jedne krótkie inne długie, jedne poważne inne humorystyczne. Różnorodna narracja, a także obecne motywy i style. Każdy miłośnik fantastyki znajdzie autora czy opowiadanie, które przypadnie mu do gustu :)

Już od pierwszych stron książka pochłania czytelnika bez reszty, no i jak nie trudno się domyślić przy takiej ilości stron, zarwanie nocy jest czymś normalnym. Antologia zabiera czytelnika w niezwykłą podróż. Wielu nowych bohaterów, miejsc na Ziemi i w kosmosie, różne wydarzenia i wątki.

Ocena:6/6Egzemplarz recenzencki otrzymałam i bardzo dziękuję: 
1 komentarz: