środa, 27 kwietnia 2016

Zarządzanie sobą? Czy możemy kierować swoim życiem jak firmą?


Autor: Beata Kozyra

Tytuł: " Zarządzanie sobą. Zrozum siebie i zrealizuj marzenia"

Rok wydania: 2015 r.

Wydawnictwo: MT Biznes

Objętość:  486 stron

Cena: 38,17 zł

Gatunek literacki: psychologia, poradnik, motywacja

Dostępność: MT Biznesempik, matras,, księgarnie stacjonarne

Opis wydawnictwa: Pragniesz żyć w zgodzie ze sobą i podążać za swoimi marzeniami?
Ta książka podpowie ci, jak zrozumieć siebie, wprowadzać zmiany wewnętrzne i kształtować swoje otoczenie oraz spełniać marzenia.
Autorka wskaże ci, jak:
 • rozpoznać własne marzenia i potrzeby i je realizować,
 • budować spójną wizję i cele życiowe,
 • planować i ustalać priorytety,
 • rozpoznać i rozwijać swoje moce strony,  
 • zidentyfikować swoje wady i złe nawyki i minimalizować ich wpływ,
 • skutecznie motywować siebie i być konsekwentnym w dążeniu do celów,
 • podejmować właściwe decyzje,  
 • lepiej zarządzać swoim czasem,
 • radzić sobie ze stresem i emocjami,
 • stale się rozwijać,
 • zadbać o swoje zdrowie i kondycję.
Zamieniaj swoje marzenia w realne cele! 
Bardzo praktyczna książka, która pomaga zidentyfikować wyzwania, z jakimi przychodzi nam się zmierzyć w życiu, i podaje „na tacy” proste i gotowe rozwiązania do zastosowania od razu. Aby pomóc czytelnikowi zachować optymizm i dobry humor, bez względu na powagę tematu, autorka w zabawny sposób przedstawia istotne dylematy naszej codziennej egzystencji, przeplatając poważne kwestie dowcipami i anegdotami. Książka została bogato zilustrowana świetnymi rysunkami Kate Bauer.
Dr Beata Kozyra - trener biznesu oraz coach, wykładowca, konsultant i menedżerem z kilkunastoletnim wieloletnim doświadczeniem. Jako coach i trener specjalizuje się zarówno w rozwoju osobistym (Life Coach) oraz coachingu menedżerskim (Executive Coaching). 
Specjalista w dziedzinie innowacyjnego zarządzania strategicznego, w tym zarządzania przez cele (ZPC–MBO) i strategicznej karty wyników (SKW–BSC) oraz samorozwoju w takich obszarach, jak: podejmowanie decyzji, zarządzanie sobą w czasie, wyznaczanie celów, planowanie, samomotywacja, efektywna komunikacja, radzenie sobie ze stresem, budowanie poczucia własnej wartości, czy rozwijanie swojego potencjału. 

Współpracowała z ponad 30 firmami dla których realizowała, tak projekty doradcze związane z wdrażaniem strategii, jak i projekty szkoleniowe i coachingowe. 

Jest autorką ponad 30 artykułów z dziedziny zarządzania, współredaktorką książki: Praktyka zarządzania kryzysem w przedsiębiorstwie oraz autorką książek: Alians strategiczny jako wstęp do fuzji i przejęcia oraz Komunikacja bez barier, czyli wilk syty i owca cała.

Autorka bloga codziennie lepsi.com.

Moja opinia: 
Na wiosnę ludzie często chcą coś zmienić w życiu. Często postanawiają zadbać o formę, zmienić fryzurę, zmienić swoje życie, spełniać marzenia. Przez pierwsze dni wszystko jest pięknie i cudownie, pełni zapału realizujemy swój plan. Lecz najczęściej po kilku dniach opada nasz entuzjazm, znajdujemy milion wymówek i nie umiem zorganizować sobie czasu. Bardzo często na tym się kończy. Tutaj z pomocą przychodzi nam książka "Zarządzaj sobą. Zrozum siebie i zrealizuj marzenia". W gąszczu książek na temat coachingu, zarządzania sobą i zmian w życiu, ta książka jest inna. A czym różni się od reszty? Nie mówi nam masz robić tak i tak, wtedy będziesz szczęśliwy. Autorka wykonała kawał dobrej roboty, zaczyna od wyjaśnienia wszystkich niezbędnych informacji i rozkłada na czynniki pierwsze wszystkie mechanizmy, czy procesy które nami kierują. Dodatkową atrakcją są zabawne rysunki oraz dowcipy. O ile rysunki są dla mnie fajnym dodatkiem, o tyle dowcipy nie przypadły mi do gustu, ale to moja subiektywna ocena.

Autorka krok po kroku prowadzi nas do celu, czyli do właściwego zarządzania sobą i swoim czasem. Wszystkie zagadnienia są wyjaśnione w taki sposób, że każdy przeciętny czytelnik wszystko zrozumie. Jednocześnie, książka jest pisana językiem psychologiczno-biznesowym. Pojęcia są zawsze poparte przykładami. Książka jest podzielona na rozdziały i podrozdziały. Wiedza na temat zarządzania sobą jest tutaj zebrana i usystematyzowana. Książka nadaje się zarówno dla biznesmenów, kierowników, dyrektorów firm, jak również dla przeciętnego Kowalskiego, który po prostu chce coś zmienić w życiu. Lektura jest bardzo przyjemna, lekka i z humorem. Dziwi mnie tylko, dlaczego nie jest tak popularna, jak jej zdecydowanie gorsze odpowiedniki. Zachęcam do przeczytania.

Ocena:6/6

Za egzemplarz recenzenci dziękuję :5 komentarzy:

 1. ciekawy post, zapraszam http://fantastic-brand.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. fajna sprawa, czytam takie ksiazki od lata i bardzo sproo problemów ywjasniaja

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja raczej takich książek czytać nie lubię, chociaż pewnie bym się czegoś mądrego z niej dowiedziała

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie sięgałam po takie poradniki. Nie wiem, czy wniosłyby do mojego życia coś, czego jeszcze nie wiem albo czy zmotywowałyby mnie do wcielenia tych idei w życie. Może jednak któraś pozycja faktycznie by mnie poruszyła - tego nie wiem. Średnio wierzę w moc takich książek, bardziej w siłę doświadczenia. Wiem jednak, że spora grupa osób oznajduje pomoc w takich pozycjach, więc dobrze, że takowe powstają:)

  OdpowiedzUsuń