sobota, 25 czerwca 2016

"Magia porządków z feng shui"- recenzja


Autor: Karen Kingston

Tytuł: "Magia porządków z feng shui"

Rok wydania: 2015 r.

Wydawnictwo: Septem

Objętość:  208 stron

Cena: 27,92 zł

Gatunek literacki:  poradnik,

Dostępność: Sensus.pl empik, matras, księgarnie stacjonarne

Opis wydawnictwa:

Wymieć bałagan ze swojego życia! Przygotuj je na nowe doznania!

Czy zdarza Ci się mieć poczucie, że w Twoim domu panuje wieczny bałagan, a Ty nie możesz się w nim odnaleźć? Że Twoje próby ogarnięcia chaosu nie przynoszą rezultatów, a jedynie go pogłębiają i źle wpływają na stan Twojego zdrowia? To powszechny problem, a jego skutki bywają poważne: zniechęcenie, depresja, brak chęci do działania. Na szczęście istnieje ktoś, kto pomoże Ci uporać się z bałaganem, a nawet radykalnie poprawić jakość życia. Poznajcie się: to Karen Kingston, specjalistka od feng shui, oczyszczania i porządkowania przestrzeni.

Z jej książki dowiesz się, dlaczego nieporządek zamyka przepływ energii i negatywnie wpływa na nas we wszystkich obszarach życia: fizycznym, umysłowym, emocjonalnym i duchowym. Po przeczytaniu tego poradnika poczujesz ogromną motywację do zrobienia gruntownych porządków w domu, ponieważ uświadomisz sobie, ile niepotrzebnych rzeczy w nim trzymasz. W ten sposób odblokujesz sobie drogę do szczęścia i rozwoju!

Dowiedz się:
 • dlaczego ludzie trzymają w domach różne rupiecie całymi latami;
 • dlaczego bałagan powoduje stagnację w Twoim życiu;
 • dlaczego pozbycie się go jest niezbędne do skutecznego stosowania zasad feng shui;
 • jak szybko i efektywnie pozbyć się nieporządku...
... a także poznaj 10 wskazówek Karen Kingston, które pomogą Ci uporać się z każdym, nawet największym bałaganem.


Moja opinia: Co myśli praktycznie każda osoba czytając w tytule "feng shui"? Oczywiście od razu narzuca się myśl o umieszczaniu różnych przedmiotów w danej strefie w domu, która ma nam zapewnić szczęście, pieniądze, miłość itd. I to bardzo słuszne stwierdzenie. Jednakże ta książka nie jest poradnikiem, jak w magiczny sposób dana strefa i przedmioty odmienią Twoje życie. Książka, jest swoistego rodzaju poradnikiem o sprzątaniu. Pokazuje nam jak uporządkowanie domu, czy choćby małej przestrzeni wokół nas może odmienić nasze życie, bądź wpłynąć na jakiś jej aspekt. Oczywiście zgodnie z psychologiczną zasadą, jeśli wmówimy sobie, że coś powinno się stać to tak będzie, to tzw efekt placebo. Niektóre ze stwierdzeń wydają mi się trochę naciągane, lecz część z nich ma swoje przełożenie na życie codzienne. Każdy z nas mając wokół siebie bałagan źle się czuje, nie ma chęci na nic, a bałagan wisi nad nim, jak czarna chmura. Wiele osób również boryka się z problemem zbieractwa. Niewątpliwie książka, daje nam motywację, aby wziąć się za odkładane latami zadania, posprzątanie piwnicy czy wyrzucenie nieużywanych od lat przedmiotów. Bardzo łatwo i szybko się ją czyta. Podzielona, jest na rozdziały, których tytułu umożliwiają nam wyszukanie informacji jakie nas interesują. Jeśli potrzebujesz motywacji do perfekcyjnego uporządkowania domu, to książka Kingston jest idealna. Bądź , jeśli masz znajomych czy rodzinę bałaganiarzy czy choćby nałogowych zbieraczy, a nie masz pomysłu na prezent, warto pochylić się nad zakupem tej książki.
Ocena:3/6


Egzemplarz recenzencki otrzymałam i bardzo dziękuję: 

3 komentarze:

 1. A ja z chęcią bym sobie taką książkę przeczytała. Nie wiem czy zastosowałabym się do opisanych tam porad, ale kto wie ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawiła mnie ta książka
  pozdrawiam MARCELKA♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka w sam raz dla mojego Lubego :D
  Uwielbia nie odkładać rzeczy na miejsce ;)

  OdpowiedzUsuń