wtorek, 28 czerwca 2016

"Mały książkę. Rozszerzona rzeczywistość" - Antoine de Saint ExuperyAutor: Antoine de Saint- Exupery

Tytuł: "Mały Książę. Rozszerzona rzeczywistość"

Rok wydania: 2015 r.

Wydawnictwo: Galaktyka

Objętość:  96 stron

Cena: 39,90 zł

Gatunek literacki:  bajka,

Dostępność: galaktyka.com.pl ,empik, matras

Opis wydawnictwa: Nadchodzi ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ, a wraz z nią Mały Książę. Korzystając ze smartfona lub tableta można zobaczyć w trójwymiarowej, dynamicznej przestrzeni jego – Małego Księcia,  jego planetę i to, co przeżył  podczas swej wędrówki. Mały Książę nie musi się przedstawiać – któż z nas nie zna najpiękniej opowiedzianej przypowieści  o ludzkim życiu? Słowa o miłości, prawdziwej przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka, wypowiedziane ustami narratora i bohaterów, wpisały się głęboko w naszą świadomość. Tym razem ta ponadczasowa opowieść, pełna nieprzemijających  mądrości, ukazuje się w rzeczywistości rozszerzonej.  Za pomocą narzędzi multimedialnych (tablety, smartfony) możemy przenieść książkowe ilustracje do świata wirtualnego ‒ i stać się  jego mieszkańcem. Trójwymiarowy Mały Książę, którego możemy dotknąć, planeta z aktywnym wulkanem czy pulsująca galaktyka to tylko nieliczne atrakcje tego świata.

Mały Książę zabiera nas na interaktywną wędrówkę po odwiedzanych planetach. Dzięki nowej technologii, czytając tę książkę możemy jeszcze bardziej pobudzić wyobraźnię i stać się towarzyszem przygód Małego Księcia.
Zabawa z trójwymiarowymi ilustracjami spodoba się nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. 
Książki wracają w nowej odsłonie, w towarzystwie smartfonów i tabletów!


Moja opinia: "Mały Książę", - obowiązkowa lektura szkolna. Każdy powinien znać i każdy powinien mieć jaw domu. Niby bajka dla dzieci, a zawiera wiele prawd życiowych. Nie będę się rozpisywała na temat treści i wartości tej książki, gdyż każdemu powinna być znana. Jeśli nie to koniecznie trzeba to zrobić. 

Tak więc, żyjąc w dobie smartfonów, tabletów i powszechnej komputeryzacji, przyszedł czas na książki z rozszerzoną rzeczywistością. A cóż to takiego? Poprzez ściągnięcie bezpłatnej aplikacji, mamy możliwość wejścia w interaktywny świat małego Księcia. Mamy dostęp do gier, muzyki i innych ciekawostek. Osobiście uważam, że jest to świetne rozwiązanie, gdyż można zachęcić dzieci do czytania książki. Aplikacja będzie dla nich formą atrakcji i sprawi, że czytanie książek będzie większą przyjemnością. "Mały Książę" jest dla mnie najbardziej wartościową z lektur, więc cieszę się, że taka rozszerzona rzeczywistość została tutaj wprowadzona. Polecam zapoznać się z książką i rozszerzoną rzeczywistością, nawet jeśli jej lektura jest już dawno za nami. Czasem warto sobie odświeżyć dawne lektury i zobaczyć, jak odmienne jest patrzenie dziecka i dorosłego. 
Ocena:6/6


Egzemplarz recenzencki otrzymałam i bardzo dziękuję: 
1 komentarz:

  1. O rany, ależ ja tego od dziecka nienawidziłam :D Mam prawie 30stkę na karku i nadal nie rozumiem czym ludzie się tak zachwycają. To zupełnie nie moja bajka, ale pomysł z rozszerzoną rzeczywistością fajny :)

    OdpowiedzUsuń