środa, 29 czerwca 2016

"Magia spojrzenia" - recenzjaAutor: Bobbi Brown

Tytuł: "Magia spojrzenia"

Rok wydania: 2014 r.

Wydawnictwo: Galaktyka

Objętość:  120 stron

Cena: 34,90 zł

Gatunek literacki:  poradnik, przewodnik po makijażu

Dostępność: galaktyka.com.pl ,empik, matras, selkar, księgarnie stacjonarne

Opis wydawnictwa: Podkreśl swoje oczy zgodnie z profesjonalnymi wskazówkami Bobbi Brown! Kiedy chcesz, aby twoje oczy wyglądały pięknie ważne są nie tylko kosmetyki, jakie zastosujesz, ale też odpowiednie narzędzia i techniki aplikacji. Od czego zacząć? Światowej sławy makijażystka – Bobbi Brown w tym obowiązkowym minipodręczniku pokaże ci jak wykonać idealny makijaż oczu. Odkryj jaki makijaż pasuje do kształtu i koloru twoich oczu. Dzięki instrukcjom, „krok po kroku” dowiesz się jak pomalować oczy w stylu nude czy smoky eyes, wykonać połyskujący makijaż oraz taki, który sprawdzi się zarówno rano jak i wieczorem. A to jeszcze nie koniec.  Znana z noszenia charakterystycznych okularów Bobbi doradza jakie oprawki wybrać w zależności od kształtu twarzy i odcienia cery, a także jaki makijaż do nich pasuje. Ta pełna inspirujących zdjęć i szczegółowych wskazówek książka stanie się twoim przewodnikiem po świecie makijażu oczu. 
Bobbi Brown to światowej sławy makijażystka, autorka bestsellerowych książek, twórczyni marki Bobbi Brown Cosmetics oraz własnej linii okularów – Bobbi Brown Eyewear. Jej kosmetyki do makijażu i pielęgnacji sprzedawane są na całym świecie.

Moja opinia: Książka zwiera techniki makijażu oczu, Skupia się na jednej z najcięższych i sprawiających kobietom najwięcej problemu sferze. Składa się z trzech rozdziałów, w których autorka prowadzi nas od podstawowej wiedzy na temat narzędzi do makijażu, przez teorię, po przykłady wykonania makijażu i ich tutoriale. Porusza ważne tematy, jak na przykład: co powinien zawierać krem pod oczy, jak długo możemy używać kosmetyków, czy dobranie odpowiedniego rodzaju kosmetyku indywidualnie do naszych potrzeb. Makijaże i tutoriale, są stosunkowo łatwe do odtworzenia i możemy korzystać z nich na co dzień. Autorka zadbał również o okularnice i specjalny makijaż dla nich :) Jedyny minus jak dla mnie to szata graficzna, mogłaby być lepsza, ale nie ma co narzekać. Książka jest świetna dla dziewczyn, które chcą zacząć swoją przygodę z makijażem i potrzebują podstaw. To świetna sprawa być prowadzoną od podstaw przez wybitną specjalistkę w tej dziedzinie. Dla niewtajemniczonych, Bobbi Brown jest znana charakteryzatorka, która wyprodukowała własną serię kosmetyków do makijażu. 

Ocena:5/6Egzemplarz recenzencki otrzymałam i bardzo dziękuję: 

1 komentarz: