sobota, 22 października 2016

"Czar Chanel"- Paul Morand - recenzja

"Czar Chanel"- Paul Morand - recenzjaAutor: Paul Morand
Tytuł: "Czar Chanel"
Rok wydania: 2016 r.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Objętość: 208 stron 
Cena: ok 26 zł
Gatunek literacki: biografia, wspomnienia
Dostępność: Wydawnictwo Literackie , empik, matras, bonitoMoja opinia: Niezwykła Coco Chanel. Cały świat ją zna i wszyscy zachwycają się jej dziełami. Każda kobieta chciałabym mieć w swojej szafie małą czarną od Chanel. Wiele osób wzoruje się na jej stylu, a zainteresowanie samą osobą projektantki w ostatnich latach, jest coraz większe. Jednak co wiemy o samej Chanel? Zdaje się, że niewiele.

Książka "Czar Chanel" możnaby powiedzieć, że zabiera nas na herbatkę ze słynną projektantką. Chanel opowiada o sobie, o swoim dzieciństwie, które ją ukształtowało, o osobach jej bliskich. Możemy wieloktrnie poznać jej opninie na różne tematy, nie tylko dotyczące mody. Coco zabiera nas z sobą w podróż w czasie, od jej dzieciństwa, a do starości pokazuje nam ważne momenty w swoim życiu. Momenty, które ukształtowały ją i miały znaczny wpływ na jej życie i twórczość. Możemy się dzieki niej dowiedzieć miedzy innymi, z jakimi wielkimi ludzmi miała styczność i jak trudno było sobie zaskarbić jej przyjaźń. Odsłania przed nami swoją szaloną i niewzykła naturę. Poznajmy Chanel jakiej nie znaliśmy.

Książka, jest napisana językiem lekkim, ale bardzo eleganckim i dystyngowanym, jak sama Chanel. Już samo wzięcie jej do ręki wskazywało na to, że będzie to niezwykła książka. Sam papier na jkim została wydrukowana, o ile się nie mylę, jest papierem kredowym, znacznie lepszej jakości. Ponadto książka została opatrzona wspaniałymi ilustracjami samego Karla Lagerfelda. Dla niewtajemniczonych, obecnego projektanta domu mody Chanel. Ilustracje wiernie oddają osoby, ukazane w książce. 

Jeśli ktoś interesuje sięświatem mody, czy choćby samą Chanel polecam gorąco. Na pewno nie pożałujecie. Jednak uważam również, że każda kobieta powinna ją przeczytać, bo pokazuje ona zupełnie inne spojrzenie na świat, co tu dużo mówić, niezwykłej kobiety.


Moja ocena:6 /6

Egzemplarz recenzencki otrzymałam i bardzo dziękuję: 5 komentarzy:

 1. Nareszcie! Kochana nawet nie wiesz jak długo czekałam na Twoje zdjęcia na blogu, a nie te paskudztwa ściągnięte z neta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Trzeba w końcu dbać o czytelników i zgodnie z Twoją radą będą tu już tylko moje zdjęcia :)

   Usuń
 2. Dla osób, które interesują się modą to na pewno nie lada gratka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam pytanie co do książki, która kiedyś zrecenzowałaś :) Gillian McKeith,Jesteś tym, co jesz.
  Napisałaś, że wprowadziłaś w życie niektóre rady z książki. Chciałabym bardzo dowiedzieć się jakie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam :) Bardzo mi miło, że piszesz i z chęcią odpowiem na Twoje pytanie:) Z książki miedzy innymi dowiedziałam się, co wywołuje u mnie trądzik i czemu nie mogę schudnąć. Odstawiłam więc szkodzące mi cukier i mleko. Już po trzech dniach zawuażyłam znaczną różnicę. Kolejne zasady, które okazały się dość trafne to nie mieszanie ze sobą pewnych grup pokarmoych, czy choćby jedzenie owoców minimum pół godziny po i pół godziny przed innym posiłkiem. Oczywiście, zasady i styl odżywiania każdy dopasowuje do siebie. Dla mnie akurat to okazało się cenne. W Twoim przypadku może być inaczej :)

   Usuń