niedziela, 23 października 2016

"Wiedza i władza" - Gilder George - recenzjaAutor: Gilder George
Tytuł: "Wiedza i władza"
Rok wydania: 2016 r.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Objętość:  strony 
Cena:  49 zł
Gatunek literacki: litaratura popularnonaukowa, ekonomia
Dostępność:  Zysk i S-ka, empik, matras, bonito


Moja opinia: Mam mieszane uczucia co do tej książki. Spodziewałam się, czegoś zupełnie innego. Książka w dużej mierze poświęcona jest ekonomii i zagadnieniom z nią związanych. Poruszonych zostaje wiele wątków, teorii i problemów, przez co czasem ciężko się połapać czasem o czym teraz czytamy. 

Styl i język przypomina mi pracę naukową ekonomisty, którą oddaje na zakończenie studiów. Język jest bardzo naukowy, wiele pojęć typowo ekonomicznych, ale również technicznych. Dla osób nieobracających się w kręgu ekonomistów, nieustatnne googlowanie pojęć jest niemal pewne. Z kolei dla biznesmenów, ekonomistów i ludzi związanych z branżą książka będzie ciekawą rozprawą. Mamy tutaj również wiele informacji technologicznych, więc oczywiście język i pojęcia również. 

Autor pokazuje swój punkt widzenia na ekonomię i wykorzystanie wiedzy, kóra prowadzi do pieniedzy i władzy. Na różnego rodzaju przykładach pokazuje ciekawe rozwiązania, a także błędy popełniane przez przedsiębiorców czy społeczeństwo. Ocena:3/6Egzemplarz recenzencki otrzymałam i bardzo dziękuję: 


3 komentarze:

  1. Nie mam obecnie ochoty na żadną pracę naukową. O nie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na takie jesienne wieczory rozprawy naukowe nie są najlepszym pomysłem.

      Usuń