środa, 16 sierpnia 2017

Radek Kotarski -"Nic bardziej mylnego" - czyli krótka historia, jak stwarzać pozory

Informacje podstawowe


Autor: Radek Kotarski
Tytuł:  " Nic bardziej mylnego"
Rok wydania: 2015 r.
Wydawnictwo: flow books
Objętość:  300 stron
Cena: 25 zł
Gatunek literacki: 
Dostępność: empik, matras, księgarnie stacjonarne,

Moja opinia

       Myślicie, że Radek Kotarski zna się na historii? Nic bardziej mylnego. Wspaniała gra pozorów, albo inaczej. Ktoś ubrany elegancko, mówiący w bardzo przekonujący sposób, udaje historyka. A dlaczego udaje? No cóż, jako osoba, która po skończeniu studiów z tytułem historyka, co nieco wiem na ten temat. Wytłumaczę więc co jest nie tak.

Dobrą książkę historyczną, czy taki artykuł rozpoznamy przede wszystkim po bibliografii. A tutaj, określenie marna, jest bardzo delikatne. Jak osoba nie znająca się na danym temacie, może się o nim wypowiadać , bez zaglądania do źródeł? Jakim prawem Radek Kotarski polemizuje z Herodotem, skoro nie widział jego dzieła na oczy? Opieranie się na samych artykułach, jest żenujące i obraża profesję historyków. Co do tematyki fizyki i astronomii, to dowiedziałam się iż teksty na stronie polimatów są kopiowane, a mówiąc dosadnie kradzione.

Podsumowując mamy tutaj kogoś kto umie się bardzo dobrze sprzedać, lecz wiedza jego jest znikoma. Książka to raczej ciekawostka dla dzieciaków z podstawówki, a nie coś co mogłoby stać obok książek naukowych.

Ocena:7/10

2 komentarze:

  1. To raczej książka nie w mojej tematyce :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I nie polecam jej. Szkoda zarówno czasu, jak i pieniędzy

      Usuń