środa, 3 maja 2017

"Gupi muzg" - dr Dean Burnett - recenzja

Informacje podstawowe

Autor: dr Dean Burnett
Tytuł:  "Gupi muzg. W co tak naprawdę pogrywa Twoja głowa?"
Rok wydania: 2016 r.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Feeria
Objętość:  376 stron
Cena: 29,67 zł
Gatunek literacki: literatura popularno-naukowa, 
Dostępność: , empik, matras, księgarnie stacjonarneMoja opinia

   Co tak naprawdę wiemy o swoim mózgu? Okazuje się, że niewiele. Uznany neurolog i wykładowca dr Dean Burnett daje do naszej dyspozycji coś, co mogę nazwać instrukcją obsługi mózgu. Pewnie wszyscy spodziewają się, że skoro książka napisana jest przez neurologa i to jeszcze wykładowcę , to na pewno będzie pisana językiem naukowym. Otóż nie. Burnett w humorystyczny sposób opisuje działanie i funkcjonowanie naszego mózgu. Aby unaocznić nam pewne problemu, posługuje się przykładami z życia i sytuacjami, które spotkały nie raz, każdego z nas. 

   To pierwsze tego typu opracowanie naukowe, które jest pisane z jajem. Fantastyczny, inteligentny humor. Znajdziemy tutaj nie tylko opisy stricte psychologiczne, mamy tutaj również przedstawiona budowę poszczególnych części mózgu. Wszystkie procesy przedstawione są w sposób jasny i klarowny, dla każdego. Autor porusza tutaj kwestie, które nurtują wiele osób, od choćby fobii, poprzez zapominanie, gdzie położyliśmy klucze. Wyjaśnia nam w prosty sposób, dlaczego tak się dziej, co możemy zrobić, aby było inaczej. Dzięki tej książce poznamy lepiej naszego małego przyjaciela, którego używamy na co dzień, a nie poświęcamy mu zbyt dużej uwagi. Mamy tutaj również mnóstwo ciekawostek. Dowiesz się na przykład czy mądrzejsi są niscy czy wysocy, jak działa magia komplementów, a także czy rozwiązywanie krzyżówek usprawni pracę mózgu. 

   "Gupi muzg" to świetna pozycja, dla osób interesujących się psychologią, dla studentów tego kierunku, jak również dla każdego, kto zastanawia się czemu postępuje tak a nie inaczej i jak to jest z tym naszym mózgiem. Przed użyciem każdego nowego urządzenia czytamy ( a przynajmniej powinniśmy) instrukcje obsługi. Dlaczego więc, nie mielibyśmy przeczytać instrukcji obsługi własnego mózgu. 

Ocena:6/6

Za możliwość przeczytania i egzemplarz recenzencki dziękuję:


2 komentarze:

  1. iooo! z chęcią sobie kiedyś ją kupię :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie słyszałam o tej książce. Ma świetny tytuł :)

    OdpowiedzUsuń